Dzisiaj jest sobota, 22.07.2017

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

O Nas

  Początki Telewizji Obiektyw sięgają 2002 roku, kiedy to 1 października został wyemitowany pierwszy Serwis Informacyjny. 

Telewizja powstała na bazie radia FAKTY, które po wygaśnięciu koncesji zakończyło swoją działalność w 2003 roku. O tej sytuacji właściciel i pomysłodawca telewizji Bogdan Adam Miszczak powiedział

Obiektyw tworzą ludzie, którzy do tej pory za pomocą mikrofonu przekazywali Państwu informacje regionalne, od dziś dostają dodatkowe narzędzie – kamerę, to, o czym mówią, będą mogli teraz pokazać także na ekranie”. 

        (fot. archiwum)

Własną koncesję na nadawanie lokalnego programu telewizyjnego Telewizja OBIEKTYW otrzymała 1 kwietnia 2003 roku.

 Na początku swojego istnienia telewizja związana byłą przede wszystkim z Krosnem i powiatem krośnieńskim. Jednakże z upływem czasu powiększając swoje możliwości, rozszerzyła swoją działalność na inne miasta regionu.

Dzisiaj telewizja na trwałe związała się głównymi miastami Podkarpacia, czyli z Krosnem, Jasłem, Sanokiem, Leskiem, Ustrzykami Dolnymi oraz z Brzozowem.

W serwisach nie brakuje również informacji z innych części województwa, a przede wszystkim z jego stolicy – Rzeszowa. 

Główną ideą stacji lokalnej jest to, by dotrzeć do wszelkich informacji, które są istotne dla miejscowych społeczności, a które media ogólnopolskie uważają za mało istotne. Co więcej, mniejsze telewizje dotykają spraw, które często w dużych stacjach nie są w stanie się przebić. Wydawać by się mogło, że mówią o rzeczach błahych, jednak z punktu widzenia zwykłego mieszkańca są to rzeczy interesujące i aktualne. 
 

         (fot. archiwum)

Bardziej utożsamiamy się z miejscami czy wydarzeniami, które mniej lub bardziej nas dotyczą,które są nam bliskie.

Jak podkreślał w pierwszym serwisie Właściciel Telewizji OBIEKTYW:

(...) kilka razy w tygodniu będziemy informować o tym, co najistotniejsze, właśnie tutaj, w miejscu gdzie mieszkamy, pracujemy, gdzie chodzą do szkoły nasze dzieci, ale także gdzie bawimy się i próbujemy zapomnieć o codziennych trudach i kłopotach”.

Serwis nagrywany jest dwa razy w tygodniu. Oprócz niego realizuje się także wiele różnorakich reportaży, a także spotów reklamowych i filmów promocyjnych. 


                (fot. archiwum)
 

Telewizja jednak nie może obejść się bez ludzi. Na jej świetność pracowali znani z ogólnopolskich anten tacy dziennikarze, jak:

Darek Prosiecki z Sanoka (obecnie TVN), Marcin Majewski z Krosna (również TVN) czy Darek Bohatkiewicz (aktualnie TVP). 

 

Obecnie, historię telewizji tworzą: 

Damian Zając

Ewa Panaś

Jakub Kowalczyk

Krzysztof Żurad

Piotr Trznadel

Piotr Wilusz

Adam Miszczak

Weronika Kasza

Mateusz Romankiewicz

 

 Telewizja to nie tylko dziennikarze i operatorzy, to również spółka prawa handlowego, nad której prawidłowym funkcjonowaniem czuwają: Dorota Szarek i Grażyna Truty. 

Kreatywność, pomysłowość i talent, to cechy, w które wyposażeni są dziennikarze i operatorzy telewizyjni. Na nic by się zdała jednak ich zawodowa finezja, gdyby nie sprzęt, za pomocą którego mogą wszystko zarejestrować - zestaw kilku kamer cyfrowych, studio nagraniowe, zestawy do obróbki audio i video, oprogramowanie oraz sprzęt komputerowy. Te wszystkie czynniki składają się na techniczną jakość produkowanego programu.

 Połączenie ludzkich umiejętności i technicznych możliwości sprzętu zaowocowało produkcjami, które są zauważane i doceniane na przeglądach i konkursach w kategorii twórczości telewizyjnej.

          (fot. archiwum)
 

Jednym z wielu stworzonych przez Telewizję Obiektyw filmów, był film zatytułowany „Szlak naftowy”. Opowiada on o tym rejonie świata, gdzie na masową skalę rozpoczęto wydobycie oraz obróbkę jednego z najważniejszych obecnie surowców, jakim jest ropa naftowa.

Inną nagrodzoną produkcją jest film dokumentujący pamięć o poległych za ojczyznę jaślanach, którzy brali udział w wojnie polsko-bolszewickiej. „Firlejówka”, bo taki jest jego tytuł, był doceniony w konkursie „To Nas Dotyczy” otrzymując jedną z głównych nagród. Z naszego studia produkcyjnego wyszedł również film „Nikifor” o ostatnich latach życia artysty Nikifora Krynickiego, który kresu swych dni dobiegał w Ośrodku Opieki Społecznej w Foluszu na Podkarpaciu.

 Telewizja stara się promować wydarzenia lokalne, zapowiedzi imprez kulturalnych w regionie, bieżące informacje dotyczące życia społeczno-kulturalnego, zapewniając relacje z wszelkiego typu wydarzeń.

 Medialnie Telewizja OBIEKTYW wspomaga działające w Krośnie i poza nim fundacje charytatywne takie, jak: „Czyń dobro mimo wszystko” czy „Fundacja Otwartych Serc”.

               
(fot. arciwum)

 Reporterzy Telewizji OBIEKTYW często goszczą w miejscach, w których program nie jest nadawany. Efektami swojej pracy mogą podzielić się nie tylko poprzez telewizję kablową, ale również poprzez Internet.
 

 Ramówka Telewizji OBIEKTYW to przede wszystkim programy własnej produkcji, które zajmują 80% czasu antenowego.

Widzowie, oprócz serwisów informacyjnych, mogą znaleźć tu także reportaże i inne formy dziennikarskie, traktujące o sprawach regionu. Pozostałą część programu wypełnia program „ogólnopolski”, który powstaje dzięki ścisłej współpracy telewizji OBIEKTYW ze stowarzyszeniem Telewizji Lokalnych i Regionalnych w Polsce. Stowarzyszenie zrzesza 60 podobnych telewizji nadających swój program poprzez ogólnopolskiego Operatora Telewizji Kablowych VECTRA S.A.  


na bieżąco