Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 1 lutego 2025 13:41
Przeczytaj!
Reklama

Własny salon fryzjerski krok po kroku

Wielu fryzjerów, którzy cieszą się powodzeniem wśród klientów, woli pracować na własny rachunek, niż dla kogoś. Otwarcie własnego salonu to naturalna kolej rzeczy dla osób, które świetnie radzą sobie w zawodzie. Z poniższego tekstu dowiesz się, co zrobić krok po kroku, by bez problemów otworzyć własny salon.
  • 12.10.2023 12:05
Własny salon fryzjerski krok po kroku

Zaplanuj budżet 

Zanim zdecydujesz się na to, by otworzyć własny salon, musisz zrobić biznesplan. Od tego, jaki budżetem dysponujesz, zależeć będzie to, jak duży lokal uda ci się wynająć i jakie akcesoria dla salonu fryzjerskiego kupisz na początek. Sprawdź, czy jako przedsiębiorca możesz skorzystać z dotacji na start z własnym biznesem lub ulg dla młodych przedsiębiorców. Jeśli to konieczne, dowiedz się, jak duży kredyt będziesz mógł otrzymać na początek. Nie zapomnij o poduszce finansowej. Na początku być może będziesz musiał dopłacać do swojego biznesu, dlatego musisz mieć odłożone środki na to, by opłacić wynajem i ZUS. 

Zarejestruj firmę 

W celu zarejestrowania działalności należy wypełnić druk CEIDG-1. Najprościej będzie zrobić to online. Możesz jednak udać się do Urzędu Gminy, w której zarejestrowana będzie firma. Poza tym musisz zgłosić się w Urzędzie Skarbowym i złożyć druk VAT-R, a w ZUS druk ZUS ZUA konieczny do ubezpieczenia. Możesz prowadzić swoją księgowość samodzielnie. Jeśli jednak nie masz o tym, pojęcia, od razu znajdź kogoś, kto pomoże ci wybrać sposób opodatkowania najkorzystniejszy dla ciebie. 

Znajdź lokal i wyposaż go 

Poszukiwania lokalu powinieneś rozpocząć jeszcze przed założeniem firmy. Umowę podpiszesz jednak jako przedsiębiorca, więc zanim to zrobisz, twoja działalność musi być zarejestrowana. Bez wątpienia najwygodniej byłoby znaleźć miejsce, w którym już wcześniej prowadzony był salon fryzjerski albo kosmetyczny. Wtedy zmian związanych z przystosowaniem lokalu będzie niewiele. Najpewniej kupisz własne akcesoria dla twojego salonu fryzjerskiego, ale już sama infrastruktura, np. umywalki z instalacją, gniazdka rozmieszczone gęsto na ścianach, to koszt, którego możesz uniknąć lub go zminimalizować. Wbrew pozorom lokalizacja salonu jest bardzo ważna. Będziesz działać lokalnie, więc dojazd do miejsca, w którym pracujesz, powinien być prosty. Zaplanuj, czy zamierzasz kogoś zatrudniać, czy wystarczy ci niewielka powierzchnia do pracy. Klienci przychodzą do salonu nie tylko po konkretną usługę, ale też po to, by odpocząć: napić się kawy, posłuchać muzyki. Poczekalnia musi robić dobre wrażenie.

 Zadbaj o reklamę 

Jeśli decydujesz się otworzyć własny salon, najpewniej masz już stałych klientów. Zadbaj o to, by wszyscy oni dowiedzieli się o tym, gdzie będziesz pracować. W sytuacji, gdy twój salon mieści się w niedużym mieście, zamów reklamę w lokalnej prasie. Zadbaj też o swoje social media - prowadź konto przynajmniej na Instagramie. To dobry sposób na to, by pozyskać nowych klientów. Własny biznes to marzenie wielu osób, które pracują dla kogoś. Pamiętaj jednak, że powodzenie zależy od wielu czynników. Twój talent i pracowitość są na pewno najważniejsze, ale konieczne jest także zaplanowanie finansów i zadbanie o formalności.

Materiał partnera


Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1032 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama