Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 lutego 2025 16:50
Przeczytaj!
Reklama

Komora normobaryczna jako sposób na wieczną młodość

Nieustannie poszukuje się środków, które pozwolą na opóźnienie procesu starzenia. Każdy bowiem pragnie cieszyć się świetnym zdrowiem i witalnością. Jedną z bardzo interesujących możliwości stanowi normobaria, czyli ogólnie mówiąc terapia tlenem. Na czym ona konkretnie polega?
  • 03.08.2022 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Komora normobaryczna jako sposób na wieczną młodość

Innowacyjna metoda na zachowanie świetnej sprawności

Aby zrozumieć działanie komory normobarycznej, trzeba uświadomić sobie, w jakim otoczeniu organizm funkcjonuje najlepiej. Wiele badań potwierdza, że ciało znacznie skuteczniej korzysta z tlenu w warunkach wyższego ciśnienia atmosferycznego. Na co dzień waha się ono w granicach zaledwie 1000 hPa. W komorze natomiast jest to 1500 hPa. Zwiększona ilość tlenu sprawia, iż komórki stają się o wiele bardziej dotlenione, dzięki czemu mogą sprawniej przeprowadzać procesy metaboliczne. Natomiast wodór cząsteczkowy to wspaniały antyoksydant, gdyż spowalnia procesy związane ze starzeniem się przez usuwanie wolnych rodników. Komora normobaryczna Warszawa alchemista.pl jest więc świetnym sposobem na zapewnienie sobie znacznie dłuższej witalności i świetnego zdrowia.

Normobaria - podstawowe zalety

Korzystanie z komory normobarycznej posiada wiele mocnych stron. Mowa tu między innymi o:

  • skutecznym dotlenieniu organizmu,

  • przyśpieszeniu procesu gojenia się ran,

  • zwiększeniu zdolności regeneracyjnych,

  • likwidacji obrzęków,

  • zwiększeniu liczby komórek macierzystych,

  • poprawie ogólnego stanu zdrowia,

  • polepszeniu samopoczucia,

  • zmniejszeniu stanów zapalnych,

  • spowolnieniu procesów starzenia się,

  • wspomaganiu procesów zapamiętywania informacji.

Ponadto stymuluje to fibroblasty oraz pobudza produkcję elastyny i kolagenu. Dzięki temu można dłużej cieszyć się młodą, promienną cerą. Uaktywnia też komórki wpływające na stan kości, co z pewnością ucieszy osoby z osteoporozą. Poprawia również krążenie krwi, zapewniając tym samym większą wydolność fizyczną oraz umysłową. Między innymi z tego powodu korzystanie z komory cieszy się ogromną popularnością w środowisku sportowców.

Przeciwskazania do korzystania z komory normobarycznej

Praktycznie do każdego zabiegu lub usługi istnieją pewne przeciwskazania. Nie inaczej jest w kwestii korzystania z komory normobarycznej. Nie powinny korzystać z niej osoby z:

  • infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi,

  • gorączką,

  • wszczepionym rozrusznikiem serca,

  • nadmiernie wyczerpanym organizmem, np. wskutek chemioterapii,

  • przebytymi operacjami w obrębie płuc.

Ponadto nie wolno wnosić do środka urządzeń elektronicznych oraz wprowadzać zwierząt. Najlepsze rezultaty osiąga się przy przejściu całej serii tlenoterapii normobarycznej. Jedna sesja powinna trwać minimum 60-90 minut.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama