Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 lutego 2025 00:48
Przeczytaj!
Reklama

Naturalne farby do włosów Khadi - kolor i odżywienie

Naturalne farby do włosów Khadi to bogactwo barw prosto z natury. Swoje kolory zawdzięczają roślinom, które od tysięcy lat znane są ludzkości ze swoich koloryzacyjnych i pielęgnacyjnych właściwości. Pozyskane z bezpiecznych i sprawdzonych źródeł. Zmielone na drobniutki pyłek i wymieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach sprawiają, że każda henna Khadi nie tylko nada włosom niepowtarzalnego odcienia, ale też zadba o nie jak żadna inna farba. To znakomita alternatywa dla drogeryjnych farb o chemicznym składzie!
  • 03.04.2021 12:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Naturalne farby do włosów Khadi - kolor i odżywienie

Czym jest henna Khadi?

Hennę znały nasze mamy i babcie. Ale historia farbowania włosów naturalnymi ziołami sięga czasów starożytnego Egiptu. Już wtedy znano właściwości Lawsonii Inermis, którą dzisiaj potocznie nazywamy henną. To prawdopodobnie najstarszy kosmetyk znany ludzkości. Jednak farba na włosy Khadi to nie tylko sproszkowane liście tejże rośliny.

Mieszanki ziół do farbowania włosów zawierają starannie dobrane proporcje kilku sproszkowanych roślin. Tradycyjna henna Khadi to czysta Lawsonia bezbronna. Wymieszana z odpowiednią ilością ciepłej wody barwi na kolor pomarańczowy, a efekt koloryzacji zależy od wyjściowego koloru naszych włosów. Na rynku dostępne są także inne kolory. Dodatki takich ziół jak amla (Emblica Officinalis), rubia (rubia cordifolia) i indygo (Indigofera Tinctoria) sprawiają, że naturalne farby do włosów Khadi to doskonały sposób na koloryzację w każdym niemalże odcieniu.

Jak przygotować się do hennowania włosów?

Nakładanie na włosy mieszanki naturalnych ziół wielu osobom może wydawać się skomplikowane. Jednak przy odrobinie wprawy i cierpliwości rytuał ten stać się może prawdziwą przyjemnością. Wystarczy ciepła woda, miseczka do wymieszania mikstury i ochronne rękawiczki, które zabezpieczą nasze dłonie przed zabarwieniem. Po nałożeniu mieszanki na włosy dobrze jest przykryć je ochronnym czepkiem oraz ręcznikiem lub czapką. Dzięki temu zioła szybciej wnikną w strukturę włosa, a końcowy efekt będzie trwalszy i bardziej intensywny.

Mieszankę należy zmyć z włosów po upływie minimum pół godziny. Farby na włosy Khadi można jednak trzymać o wiele dłużej. Wszystko zależy od kondycji naszych włosów, ich podatności na koloryzację i pożądanych rezultatów. Do wypłukania ziół wystarczy ciepła woda. Przez kolejne dwa dni powinno się natomiast unikać zarówno szamponu, jak i wszelkich odżywek. W tym czasie zioła nadal się utleniają i wnikają w głąb włosów.

Jak henna wpływa na kondycję włosów?

Naturalne farby do włosów Khadi np. bezbarwna henna cassia to nie tylko żywe i intensywne kolory. Zawarte w nich składniki roślinne kondycjonują włosy, a także skórę głowy. Pomagają pozbyć się problemów z łupieżem czy nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. W odróżnieniu od chemicznych farb nie niszczą i nie osłabiają ich struktury. W zamian za to odżywiają je z każdym kolejnym zabiegiem farbowania. Włosy stają się miękkie, odzyskują naturalny blask i zdrowy wygląd. Z czasem stają się też grubsze i wyraźnie zwiększają swoją objętość. A wszystko to bez użycia szkodliwych substancji chemicznych i w zgodzie z naturą.


 

Materiał Partnera


Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: -1°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1031 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama