Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 lutego 2025 11:53
Przeczytaj!
Reklama

Dlaczego warto mieć krążki ścierne w swojej skrzynce z narzędziami?

Ręczne szlifowanie materiałów takich jak: drewno, metal, plastik, a nawet szkło, jest wysoce nieefektywne. Z tego względu do wspomnianych celów, zarówno w przemyśle jak i w użytku prywatnym, stosuje się szlifierki. Zdecydowanie przyśpieszają one pracę i sprawiają, że staje się ona lżejsza. Ze szlifierką można użyć także wielu akcesoriów, specjalnie przystosowanych do obróbki poszczególnych tworzyw.
  • 22.09.2020 13:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego warto mieć krążki ścierne w swojej skrzynce z narzędziami?

Takimi akcesoriami są na przykład krążki ścierne. Można za ich pomocą polerować oraz oczyszczać nie tylko stosunkowo miękkie tworzywa jak drewno czy gips, ale także twarde jak metal. Do zadań krążków ściernych należy przygotowanie do dalszej obróbki, kiedy na tworzywie znajdują się na przykład zabrudzenia i zniekształcenia. Po wypolerowaniu i wyrównaniu powierzchni można przystąpić do jej renowacji.

 

Dlaczego warto stosować krążki ścierne?

 

Nie tylko pozwalają usunąć stare powłoki, ale także sprawić, że powierzchnia stanie się idealnie gładka. Specjalna konstrukcja tego typu ściernic sprawia, że na bieżąco jest także usuwany pył. Weźmy na przykład pod uwagę metalowy płot, który nadaje się do renowacji. Za pomocą szlifierki oraz krążka ściernego sprawnie usuwa się powłokę starej farby, ale także rdzy. Przy okazji powierzchnia jest już wstępnie odpylana. Do tego krążek matowi metal. Po zakończeniu pracy szlifierką należy już tylko usunąć resztki pyłu, a następnie można zająć się ponownym malowaniem, lakierowaniem czy bejcowaniem płotu.

 

W jaki sposób można podzielić krążki ścierne?

 

Chociaż zasada działania akcesoriów takich jak krążki do szlifowania jest w każdym wypadku podobna, dzielą się one między innymi ze względu na rodzaj mocowania. Wyróżnia się krążki ścierne, które mocuje się na rzep, krążki mocowane za pomocą dysku, czy też nawet akcesoria naklejane. Inny podział wprowadzany jest ze względu na urządzenie z którym takie krążki są stosowane. Można ich używać ze szlifierkami oscylacyjnymi, szlifierkami kątowymi czy też wiertarkami. Ten trzeci rodzaj krążka ściernego jest praktyczny szczególnie w użytku domowym. Nie każde gospodarstwo domowe jest wyposażone w szlifierkę, natomiast praktycznie w każdym znajduje się wiertarka, którą można wykorzystać także do szlifowania, jeżeli posiada się odpowiedni krążek ścierny.

 

Przeznaczenie krążków ściernych

 

Posiadają one szerokie zastosowanie we wszystkich branżach, gdzie wymagane jest sprawne, dokładne działanie przy powierzchniach wymagających szlifowania. Stosuje się je zarówno w meblarstwie, jak i do renowacji podłóg. Ponadto sprawdzą się do wygładzania ścian, na przykład pokrytych starymi, łuszczącymi się powłokami farby. Można ich użyć przed remontem, by uzyskać nieskazitelny efekt gładzi, na którym doskonale będzie się prezentować farba. Krążki ścierne są powszechnie stosowane także w przemyśle samochodowym, ponieważ doskonale sobie radzą ze szlifowaniem, polerowaniem i matowieniem metalu. Używają ich na przykład osoby, które dokonują renowacji aut po wypadkach, czy też zajmują się odnawianiem starych samochodów.

--- Artykuł sponsorowany ---


Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama