Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 02:59
Przeczytaj!
Reklama

NOCNA JAZDA RATOWNIKÓW DLA OLUSIA

9-miesięczny Oluś z Krościenka Wyżnego cierpi na wrodzony brak kości piszczelowej. Chłopcu grozi amputacja nóżki. Pomóc może jedynie kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Rodzice Olusia mają 9 miesięcy na zebranie około 1,5 mln zł.
NOCNA JAZDA RATOWNIKÓW DLA OLUSIA

„Oluś urodził się z zakrzywioną stópką, lecz lekarze zapewniali, że to tylko drobna kosmetyka do skorygowania. Z upływem dni, po dalszych konsultacjach okazało się, że synek cierpi na niezwykle rzadką wadę wrodzoną Tibial hemimelia typu B. Hemimelia piszczelowa charakteryzuje się skróceniem chorej nogi, któremu towarzyszy deformacja stawu kolanowego i stawu skokowego. Najczęściej jest to szpotawa ustawienia kolana i stopy. Taka choroba zdarza się raz na milion urodzeń. Po smutnej diagnozie uruchomiliśmy wszelkie kontakty. W Polsce lekarze jako leczenie stawiali amputację chorej nóżki bez szansy na normalne funkcjonowanie. Jedynym sprzymierzeńcem w zapoznaniu się z chorobą był dla nas Internet. Konsultowaliśmy przypadek z rodzicami innych dzieci z podobnymi wadami. Choroba ta sama, jednak każda wada jest indywidualna i inaczej rozwinięta. W końcu trafiliśmy do specjalisty, doktora Radlera w Wiedniu. Lekarz zalecił najpierw prostowanie stópki. Przez długi czas Oluś musiał nosić specjalny gips, który zmieniano co tydzień. Utrudnieniem było to, że gipsy musiały być zmieniane w stolicy Austrii” - mówiła Aleksandra Kosiek, mama chłopca.

Tak częste podróże z dzieckiem były niezwykle kosztowne i męczące. Po ostatnim zabiegu – tenotomii- nacięciu ścięgna Achillesa, Olusiowi założono szynę, którą musi być noszona niemal całą dobę. W niektórych przypadkach aż do 4 roku życia. Szansą dla Olusia jest operacja rekonstrukcji kości w Stanach Zjednoczonych. Następnie chłopca czeka długa rehabilitacja. W sumie chłopiec będzie musiał spędzić w Stanach Zjednoczonych rok. Wcześniej jednak rodzice muszą zebrać około 1,5 mln zł.

„Doktor Paley oraz doktor Feldman ze Stanów Zjednoczonych, jako jedyni na świcie przeprowadzają takiego typu operacje. Specjalizują się w procesach wydłużania kończyn i korekcji zniekształceń. Pomogli wielu dzieciom z krytycznymi przypadkami. Po konsultacji dają 100% gwarancji powodzenia. Takie operacje wykonują do 18 miesiąca życia na Florydzie. Jednak jest to bardzo kosztowne” - Aleksandra Kosiek.  

Już w najbliższą sobotę w Jedliczu odbędzie się Nocna Jazda Ratowników. Podczas akcji zbierane będą datki na rzecz Olusia. Będzie to już 4. odsłona akcji charytatywnej organizowanej przez OSP Dobieszyn. Impreza odbędzie się na parkingu rafinerii w Jedliczu. Udział w niej zapowiedziały wszystkie służby mundurowe z regionu.  

Pomóc można wpłacając również pieniądze na konto Fundacji „Kawałek Nieba” - Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 , tytułem: 1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek.

Więcej informacji w serwisie informacyjnym 14.05.2018 r.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklamadogadać się w małżeństwie
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama