Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 08:01
Przeczytaj!
Reklama

W Ożennej powstanie Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Ośrodek ma powstać w budynku po byłej straży granicznej. Obiekt zostanie gruntownie przebudowany i zmodernizowany. W ubiegłym tygodniu starosta jasielski, Adam Pawluś podpisał umowę z firmą „Beskid” z Nowego Żmigrodu na realizację inwestycji. Zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku, gdzie m.in. wytyczone zostaną ścieżki edukacji przyrodniczej.
W Ożennej powstanie Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Ożennej prowadzony będzie przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.

 

„Chcemy, aby młodzi ludzie zapoznali się z naszą piękną karpacką przyrodą, aby umieli korzystać z tej przyrody. To jest wielki skarb i ważne jest, żeby ten skarb zachować dla potomnych…”- Adam Pawluś, starosta jasielski.

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Powiat jasielski podpisał już umowę z Magurskim Parkiem Narodowym w zakresie współpracy merytorycznej polegającej m.in. na przeszkalaniu pracowników oraz prowadzeniu działań edukacyjnych w Ośrodku. Planowana jest także współpraca z Obserwatorium Astronomicznym w Roztokach na Słowacji.

 

Całkowity koszt inwestycji to 3,6 mln zł, z czego 2,9 mln zł stanowi dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przebudowa budynku na rzecz Ośrodka Edukacji Ekologicznej ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklamadotacje rpo
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°C Miasto: Krosno

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: Staż 1980+Treść komentarza: Trzeba porawić częsttliwość kursowania MKS na linii nr 5 (Sanok-Zagórz) bo w niedzielę i święta jest tylko 4 kursy dziennie. Samorządy Sanoka i Zagórza nie potrafią się dogadać a mieszkańcy obu miast stają się zakładnikami tych decyzji. Sprawę pogarsza bardzo słaba alternatywa kolejowa (2 pociagi pośpieszne TLK) i 2 kursy pośpieszne autobusów dalebobieżnych. To nie rowiązuje sprawy dla osób, które nie mają samochodu, starszych i młodzieży!Data dodania komentarza: 21.04.2022, 13:34Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2022-04-15Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: SASTreść komentarza: Dlaczego zawieszono prace przy budowie łącznika do Ronda Beksińskiego w Sanoku?Data dodania komentarza: 14.09.2020, 09:52Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-09-08Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10Autor komentarza: ŁącznikTreść komentarza: A jak przebiega w Sanoku budowa łącznika od Ronda Beksińskiego do obwodnicy? Data dodania komentarza: 30.07.2020, 13:43Źródło komentarza: Serwis informacyjny 2020-07-10
Reklama