Jakie kroki podjąć, kiedy towarzyszy uporczywe swędzenie skóry głowy?
Skontaktuj się z dermatologiem – dlaczego jest to aż tak ważne? | Zazwyczaj swędząca skóry głowy jest związana z łupieżem, ale towarzyszyć mogą również inne choroby, jak: łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca czy AZS. Dlatego koniecznie Twój stan musi ocenić specjalista, po czym postawić diagnozę oraz rozpocząć właściwe leczenie. |
Wybierz odpowiednie kosmetyki | Jeżeli diagnoza się potwierdzi, zacznij stosować wysokiej jakości dermokosmetyki, przeznaczone do skóry objętej ŁZS, które pomogą Ci zlikwidować wszystkie przykre objawy, dotyczące tej choroby, a nie tylko świąd. |
Łojotokowe zapalenie skóry głowy – czym charakteryzuje się to schorzenie dermatologiczne?
ŁZS głowy charakteryzuje się nadmierną produkcją tłustego łoju przez gruczoły, co jest pożywką dla lipofilnych grzybów malassezia furfur. Dlatego zaczynają się one niebezpiecznie rozmnażać, tworząc zakażenie oraz stan zapalny. Jeżeli w porę nie zareagujesz, objawy mogą rozsiewać się na inne części ciała, szczególnie te bogate w gruczoły łojowe.
Swędząca skóra głowy jest oznaką:
utraty biologicznej równowagi,
dermatozy – czyli choroby dermatologicznej skóry,
choroby nabytej, np.: wszawicy, grzybicy, kontaktowego zapalenie skóry – również jako reakcji alergicznej,
nagromadzenia produktów do stylizacji.
Czytaj również: https://www.drogeriaolmed.pl/blog/artykul/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic,1605006757.html
Swędzenie skóry głowy może być przyczyną powstałego łupieżu, związanego z ŁZS. Takie typowe łuski są spowodowane nadmiernym przemnożeniem się drożdży malassezia furfur, powodujących stan zapalny skóry. Co dalej jest związane z podrażnieniem oraz właśnie odczuwalnym świądem. Mimo wszystko dobrym rozwiązaniem jest unikanie drapania podrażnionej skóry głowy, bo cykl swędzenia oraz intensywnego skrobania, jeszcze bardziej rozprzestrzenia łupież i mechaniczne podrażnienia – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Wypróbuj szampon do swędzącej skóry głowy, ale też płyn i emulsję z firmy Seborh w zestawie i pozbądź się nie jednego, ale wszystkich uciążliwych objawów ŁZS głowy
Szampon na swędzącą skórę głowy Seborh – znajdziesz w nim np.: pirokton olaminy, ichtiol i siarczek selenu. Jego lekka formuła reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wzmocnia barierę hydrolipidową. Produkt szybko zabija grzyby, więc skóra przestanie Cię swędzieć. Tym bardziej że dodatkowo produkt złuszcza, po czym usuwa łuski oraz martwy naskórek i sebum.
Emulsja Seborh – zawiera, np.: mocznik, siarkę i olej z czarnuszki, by odkażać oraz łagodzić stany zapalne. Preparat nie zatyka porów, a wpływa na normalizację gruczołów łojowych. Emulsja zmiękcza i wygładza skórę.
Płyn Seborh – ma w składzie składniki, typu: kwas jabłkowy, ekstrakt z miłorzębu, pantenol. Mgiełka wspomaga mikrokrążenie oraz naczynia krwionośne, regeneruje i nawilża skórę.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Przeczytaj więcej o zestawie na stronie seborh.pl
Pielęgnacja przy ŁZS – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, takich jak swędzenie skóry głowy?
Koniecznie skontaktuj się z dermatologiem, który rozpocznie właściwe leczenie. Często stosowane są leki doustne lub miejscowe, albo inne preparaty, które lekarz uzna za właściwe w Twoim przypadku.
Nie zapominaj o wysokiej jakości dermokosmetykach, na bazie naturalnych składników. Zwróć uwagę na zawarte w nich ekstrakty, wyciągi, kwasy oraz inne odpowiednio dobrane substancje emoliencyjne, które są w stanie wyregulować pracę gruczołów łojowych, a także złuszczyć martwy naskórek. Działanie takich kosmetyków jest wielotorowe, więc będziesz w stanie za ich pomocą pozbyć się wszystkich charakterystycznych objawów, nie tylko świądu.
Podsumowanie
ŁZS głowy to choroba przewlekła, z okresami remisji i nawrotów, a nieleczona jest w stanie zajmować co raz to większe obszary ciała, szczególnie te bogate w gruczoły łojowe. Ważny jest regularny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie odpowiednich składników – także w okresie remisji. Dobrze też zwrócić uwagę na odpowiednie postępowanie z włosami oraz zdrowy styl życia. Tylko postępując w ten sposób, można uzyskać pożądane skutki. (Więcej na temat ŁZS dowiesz się ze strony https://lojotokowezapalenieskory.pl/)